ذکر مصیبت فرهنگ پایتختمان

بسم الله الرحمن الرحیم

 و لْتکُنْ  منکم  أُمةٌ یَدْعُونَ  إلى الْخَیْرِ  وَ  یَأْمُرُونَ  بالْمَعْرُوفِ وَ یَنْهَوْنَ عَن الْمُنْکَر وَ أُولئک هُمُ المفلحون(١) 

سلام...

داشتم از ایستگاه مترو خارج میشدم. نزدیک خروجی ایستگاه، یه نمایشگاه کتاب بود. کم و بیش تو همه ایستگاه ها هم دیده میشه. طبق معمول برخورد با اینجور نمایشگاه ها، از سر کنجکاوی رفتم یه نگاهی به کتابا بندازم...

درمان استرس، درمان قند خون، درمان سردرد، ...

خوشبختی تضمینی در ازدواج، زوج موفق، خوشبختی در ۶٠ دقیقه، ٣٠ نکته طلایی برای فروش، ...

فال حافظ، عاشقانه های سعدی،...

رساله ی آیت الله مکارم و آیت الله سیستانی و...

و تقریبا این الگوی موضوعی تو تمام نمایشگاه های ایستگاه های مترو دیده میشه، البته به ندرت کتابایی مثل دا و بابانظر هم هست که بهتره بذاریم رو حساب تیراژ بالا و فروش خوبشون!

یاد دانشگاه افتادم که بچه ها با تموم کمبود مطالعه ای که حس میکردیم، وقتی لیست کتابای انتشارات مختلف رو از رو اسم و موضوع تیک میزدن و سفارش میدادن، یه نمایشگاهی از آب درمیومد شونصد برابر مفیدتر از ما ذکر!

ناز شستشون! باید یه مرکز مطالعات تو شهرداری بزنیم!

راستی موقع ورود به ایستگاه این تابلو رو دیدم: "ویژه برنامه آزادسازی خرمشهر با حضور حمید ماهی صفت"!! و موقع خروج اینو شنیدم: "جدایی نادر از سیمین، اخراجی های ٣، با پنج تا فیلم ایرانی جدید، فقط ١٠٠٠"!!

این بود ذکر مصیبت فرهنگ پایتختمان.

(١) آل‏عمران : 104، ترجمه: باید که از میان شما گروهى باشند که به خیر دعوت کنند و امر به معروف و نهى از منکر کنند. اینان رستگارانند

/ 4 نظر / 20 بازدید
محمد نمازی

سلام خوش آمدی اگر ذکری از عابرین هم می کردی، مصیبت داغتر می شد

محمد امین

احیانا لیست نمایشگاه کتاب دانشگاه که فرمودید، قابل انتشار و استفاده ی دیگرانی چون ما هم هست؟

پلخمون

علیکم السلام هر چه روضه بخوانیم این مصیبت ها ادامه دارد بولدوزری باید...